TEDAVİLERİMİZ

ORTODONTİ 

Ortodonti çeneler ve dişlerin konumlarıyla ilgili bozuklukların düzeltildiği bir uzmanlık dalıdır. Düzgün diş dizilerinin sağlanmasının yanında estetik ve fonksiyonu da ideale ulaştırarak, bireyin yaşam kalitesinin artırılmasına katkıda bulunulur. Ortodonti tedavileri ile büyüme dönemindeki bireylerde iskeletsel çene bozuklukları tedavisi mümkün olup, büyüme dönemi bittikten sonra da cerrahi yöntemlerle iskeletsel bozukluklar tedavi edilebilmektedir. Yani güzel bir gülümseme her zaman mümkün.

Ortodontide farklı tedavi seçenekleri bulunmaktadır:

  • Metal braketler
  • Seramik braketler
  • Şeffaf plaklar
  • Dişlerin iç yüzeyine takılan lingual braketler

 

GÜLÜŞ TASARIMI

Gülüş tasarımı genel anlamıyla gülüşünden memnun olmayan hastalarımız için vakaya göre seçilen tekniklerle gülüşün yenilenmesidir. Dişlerin yap1sına ve hastamızın beklentisine göre Laminate veneer, e-Max porselen veya zirkonyum kaplamalar kullan1labilir. Kullanılan bu malzemeler ve teknikler sizin için kafa karıştırıcı olabilir ancak merak etmeyin hekiminiz sizin için en iyisini seçecektir. Yeni dişlerin rengine ve şekline ise hasta ile birlikte karar verilmektedir. Gülüş tasarımı yöntemlerinde esas amacımız hastamızın yüzüyle, gülümsemesiyle uyumlu, doğal dişler yaratmaktır.

İMPLANT TEDAVİSİ  

Günümüzde diş eksikliklerinde en ideal çözüm tabii ki yandaki dişlere zarar vermeden yapılan implant tedavileridir. Implant cerrahisi sanılanın aksine gelişen teknoloji ile birlikte korkulacak bir cerrahi işlem değil, neredeyse diş çekimi kadar rahatsızlık oluşturan bir işlemdir. Implantınız yerleştirildikten sonra kemikle kaynaşması için 3 ay beklenmelidir.

DİŞ ETİ TEDAVİLERİ

 Genellikle ihmal edilip dişlere öncelik verilse de diş eti sağlığı gülüşümüzün önemli bir parçasıdır. Sağlıksız diş etleri sürekli bakteri yuvası olarak hem sağlığımızı tehdit eder hem de görünümüyle gülüşümüzü gölgeler. Düzenli diş taşı temizliği, daha ileri durumlarda derin temizlik uygulamaları ve gülüş tasarım yöntemleri öncesinde diş eti seviyelemeleri de diş eti tedavilerinin kapsamındadır. Kliniğimizde bu uygulamalar diş eti uzmanı tarafından sağlanmaktadır.  

DİŞ BEYAZLATMA

Diş beyazlatma (bleaching) işlemi ofis ve ev tipi olarak ikiye ayrılır. Ofis tipi klinikte uygulanan yüksek konsantrasyonlu ürünler ile, ev tipi ise tipi ise görece daha düşük konsantrasyonlu ürünler ile hastaların bir plak yardımıyla yaptıkları yöntemdir.Bazen sadece ofis ya da ev tipi veya ikisi kombine bir şekilde gerçekleştirilir. Tabii ki yöntem ne olursa olsun işlem sonrasında dişleri renklendiren yiyecek ve içeceklerden uzak durmanız işlemin ömrünü uzatacaktır.

İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ


  • Adres: Sahrayı Cedit, Atatürk Caddesi, No:35/1 Kadıköy – İstanbul


  • Telefon: +90 216 504 85 88


  • Mobil: +90 506 520 69 45